Звання «Почесний житель Київської області» присвоєно боярчанину, Народному артисту України, Лауреату Шевченківської премії та військовослужбовцю Компаніченку Тарасу Вікторовичу
Рішення сесії Київської обласної ради від 12.12.2024 №1123-30-VІII «Про присвоєння Звання «Почесний житель Київської області» Компаніченку Тарасу Вікторовичу»
З ініціативою подання кандидатури Тараса Компаніченка на це почесне звання виступило Управління культури, молоді та спорту Боярської міської ради.
Під час своєї промови пан Тарас зауважив, що присвячує цю відзнаку усім оборонцям Київщини у тяжкі часи наступу в лютому-березні 2022 року, адже, як людина дуже скромна, він ніколи не женеться за грамотами і медалями та щиро подякував за це визнання.
Тарас Компаніченко знаний кобзар, бандурист та лірник.
Працює в галузі давньої музики України протягом трьох десятиліть. Він володіє майстерністю гри на унікальних, навіть в Україні, традиційних музичних інструментах. Займається реконструкцією традиційного кобзарсько-лірницького репертуару, української епічної традиції, виконанням творів автентичного фольклору та старовинної музики України ХV-ХVІІІ ст. У репертуарі виконавця налічується понад півсотні різних тематичних творів з XVI–XVIII століть, що увійшли до музичної антології — це і пісні до різних свят християнського церковного року, пісні до окремих Святих, пісні філософського змісту, покаянні пісні тощо.
Найціннішим здобутком, поряд з мистецьким представленням цих творів, є презентація літературної мови давньої України, якою написані твори в Богогласнику, що є блискучою ілюстрацією до наукових праць Івана Огієнка в галузі історії української мови та історії церкви.
Особистий внесок Тараса Компаніченка у збереження та відродження надбань українського народу є неоціненним не лише для Київщини, а й для усієї України. А популяризація українського мистецтва і культури за межами нашої держави є вкрай важливою.
На початку грудня 2024 року ЮНЕСКО визнало українське кобзарство всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства. І саме Тарас Компаніченко представляв українську кобзарсько-лірницьку традицію на сесії ЮНЕСКО в Парагваї.
Пан Тарас після визнання кобзарської номінації зазначив: «Це визнання – велика Перемога! Це тріумф української культури, українського духу!»
Визнання українського кобзарства («Програми охорони кобзарсько-лірницької традиції») на всесвітньому комітеті ЮНЕСКО означає, що світ визнає і підтримує важливість збереження та охорони української традиції, яка протягом століть була вагомою складовою розвитку національної культури та ідентичності.