ЯК БУТИ З ВОДОЮ В УМОВАХ ВІЙНИ

1 Грудня 12:16

Тривалі відключення електропостачання, викликані руйнуванням електричної інфраструктури країною-терористом, дуже різко впливають на всі сфери життя Боярської громади та комунальних підприємств критичної інфраструктури зокрема. Як розповів директор КП «Боярка-Водоканал» Андрій Михеєнко, «нині подача води «прив’язана» до наявності електропостачання. Тому тривалий час вода не подається до помешкань наших споживачів. У ті години, коли ми можемо подавати воду, жителі набирають її з величезним запасом. Через це розбір води значно зріс.

Для порівняння: у найбільшу літню спеку, коли люди окрім побутових потреб ще й поливають городи, розбір води в місті складав приблизно 400 м куб. за годину. Зараз використовується приблизно 500 м куб. Таке споживання перевантажує всю систему водопостачання та водовідведення.

Споживання води має бути адекватним

Звертаюся до жителів з проханням створювати запаси води в розумних обсягах. За нинішніх умов ми не можемо подати абонентам таку кількість води.

Особлива проблема виникає у багатоповерхових будинках: коли ми подаємо воду, на верхніх поверхах вона є впродовж дуже короткого часу через те, що жителі нижніх поверхів і приватного сектора занадто активно її розбирають. Діаметру труб та потужності насосів, за умови такого активного розбору, не вистачає для подачі води мешканцям верхніх поверхів. А потім відбувається раптове відключення електроенергії на водопідйомах і води знову немає.

Наприкінці жовтня з Київського обласного бюджету було виділено 3,5 млн гривень на придбання генераторів для КНС, щоб уникнути екологічної катастрофи у місті та селах, де є водовідведення. Водночас за кошти з міського бюджету у грудні цього року також планується придбання генераторів для ВНС, щоб не сталася одночасно і санітарно-епідеміологічна катастрофа.

Запевняю жителів, що за тривалої відсутності електроенергії, вода буде. Ми вже мали два генератора для забезпечення міста водою та для відкачування стоків, які нам надали в оренду представники ДСНС.

Генератори будуть використовуватися під час тривалої відсутності електроенергії як запасне джерело живлення. У цих випадках воду будемо подавати за окремим графіком, про що повідомимо заздалегідь. Жителі мають розуміти, що за таких умов вода не буде подаватися 24 години на добу, оскільки це дуже дорого. Нині ми подаємо воду відповідно до графіку подачі електроенергії ДТЕК.

Для прикладу: робота лише одного генератора потужністю 100 кВт впродовж 1 години потребує 28-30 л дизпалива. За цих умов для виходу в режим підйому води потрібно 2 години, щоб набрати необхідну кількість води – ще 5 годин. Тобто 7 годин – це 1 година подачі води.

Ще раз прошу жителів набирати адекватну кількість води про запас. І відповідно адекватно виливати її в каналізацію. Всі повинні розуміти, що перш ніж подати воду споживачам, ми повинні відкачати стоки, які зливалися до цього. І це питання екологічної безпеки міста.

Для того, щоб забезпечити звичну кількість води, нам потрібно багато генераторів. 20 свердловин працюють на території с. Забір’я, за відсутності електроенергії, кожну з них потрібно заживити на генератор. Заживити їх одночасно неможливо, оскільки для цього потрібна напруга в 10 кіловольт. Генератори подібної потужності є, але їх вартість нині – захмарна.

За цих умов жителі мають розуміти, що водопостачання м. Боярка може здійснюватиметься ВНС-4 і ВНС-5. За відсутності електроенергії, подача 10 тис вольт на ВНС-3, яка, зазвичай, постачає воду 60 % споживачів, неможлива.

Щодо сіл Тарасівка, Забір’я, Княжичі, Новосілки, то водопостачання тут забезпечується водонапірними вежами. У випадках тривалого відключення електроенергії, на свердловинах буде підключатися генератор для подачі води на водонапірні вежі і впродовж кількох годин буде здійснюватися подача води споживачам. Вартість одного генератора для башти – від 400 000 до 600 000 грн.

Що стосується сіл Тарасівка та Забір’я, то перед подачею води в магістраль, необхідно відкачати нечистоти. Для цього нам потрібно встановлювати додаткові генератори. Придбання такої кількості генераторів – нереально. То ж ми маємо розраховувати на те, що маємо. А, відповідно адекватно споживати воду.

КП «Боярка-Водоканал» окрім подачі води має забезпечити водовідведення. Якщо не відкачати стоки – це загрожуватиме екологічною катастрофою. Зараз, взимку, окрім звичних побутових стоків, додається вода від танення снігу та дощу. Вона теж потрапляє до централізованого водовідведення. Це потребує від нас додаткового відкачування генераторами чи асенізаційними машинами.

Вчасна оплата за послуги – наш цивільний фронт

Звертаюсь до жителів із проханням вчасно оплачувати за надані послуги водопостачання та водовідведення. З початку 2022 року рівень споживання послуг з водопостачання та водовідведення зменшився на 5,4 %, водночас рівень оплати за ці послуги зменшився на 20,8 %. Рівень заборгованості складає:

населення – 10 465 270 грн,

юридичні особи – 12 558 324 грн.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту