Шо це гримить?
Ми продовжуємо розповідати як розпізнати різне озброєння за звуком і що робити у кожному випадку.
Нещодавно вийшла перша частина, де ми розповіли про звуки систем протиповітряної оборони (ППО), артилерії та реактивних систем залпового вогню – Гради і Смерчі. https://bit.ly/3qiRq2a
В цій частині ми розкажемо про те, як звучать військові літаки, а також що робити, якщо ви їх почуєте.
Нагадуємо! Коли ви почули сирену чи отримали сповіщення про повітряну тривогу – негайно пройдіть до укриття чи безпечного місця.
◾️Звук літака – це гудіння у небі, гучність цього звуку повільно наростає в міру наближення літака, потім спадає.
◾️Почувши цей звук, знайте – ви в зоні небезпеки, тому що з ворожих літаків можуть запускати ракети чи скидати бомби. Відрізнити ворожий літак від українського за звуком неможливо.
◾️У вас є всього декілька секунд щоби все зробити правильно!
▪️Місце. Якщо ви в приміщенні – падайте під стінку, тільки не навпроти вікна. Можна під вікно, або в кут кімнати. Ще краще – в коридорі або ванній без вікон. Якщо не встигаєте туди дістатися за секунду-дві – падайте де стоїте і повзіть під стіну. В жодному разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах зони розльоту уламків скла та цегли. Якщо ви сховаєтеся під стіною, то у найгіршому випадку, якщо залізобетонна плита зламається, ви маєте шанс опинитися в повітряній кишені під плитою.
▪️Поза. Обличчям вниз, руки зігнуті під корпусом, ноги теж максимально зігнуті. Це потрібно щоби після обрушення, якщо воно станеться, у вас була можливість піднятися під вагою уламків або хоч трохи посунутись, зробивши повітряну кишеню. В положенні лежачи на боку або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя може щось прилетіти.
▪️Якщо ви на відкритому просторі – дійте так само. Падайте на землю, підібравши під себе руки і ноги. Якщо з вами мала дитина – закрийте її собою.
◾️Після вибуху зачекайте не менше хвилини-двох, поки всі уламки впадуть: вони літають досить довго. Прислухайтеся, чи не йде літак на другий захід. Потім піднімайтесь та допомагайте постраждалим, шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію, в якій квартирі скільки осіб було.
Увага!
Коли ви побачили, що недалеко від вас стався вибух НЕ біжіть одразу фотографувати та знімати на відео, це може бути не єдине влучення снаряду чи пострілу. Вам слід знайти безпечне укриття (подалі від вікон), якщо є можливість то сховатись у підвалі чи бомбосховищі.
Не викладайте у мережу фото, відео та не публікуйте своє місце розташування одразу після обстрілів. Це може використати ворог і відкоригувати постріли.
У наступних публікаціях ми розповімо, що робити коли ви чуєте танки та свист ракет. Слідкуйте за стрічкою!
#резомдоперемоги #СлаваУкраїні
Джерело: Боярський гуманітарний штаб