Переваги сортування сміття
У сучасному світі екологічні проблеми відіграють чи не найважливішу роль. Це наше майбутнє, майбутнє наших дітей, майбутнє нашої планети.
Ми всі чули про важливість сортування сміття. Для когось така перспектива видається не зовсім зрозумілою, хтось вважає, що це прогресивно та корисно. Давайте розберемося.
Переваги сортування сміття:
1. Покращення екологічної ситуації. Позитивний вплив на природу, здоров’я людей та життя тварин. При налагодженій системі вивозу сортованого сміття значно зменшується ризик забруднення навколишнього середовища. Менше страждають люди і тварини.
2. Економія ресурсів. Сортуючи сміття, ми не лише попереджаємо забруднення навколишнього середовища, але й створюємо додатковий ресурс. Завдяки вторинному використанню матеріалів можливе заощадження ресурсів або навіть отримання додаткової енергії. Повторна переробка забезпечить також зменшення використання природних матеріалів.
3. Формування свідомої громади. Жителі міст чи сіл, які починають переходити на роздільний збір та сортування сміття, консолідуються, отримують позитивний спільний результат, об’єднуються в справжню дієздатну свідому громаду. Це потребує не стільки фізичних чи часових затрат, скільки свідомої позиції, розуміння нагальної необхідності дбайливого ставлення до довкілля. Можливі також певні моральні втрати, оскільки завжди будуть ті, хто проти. Будуть ті, кому неодноразово треба буде пояснювати, навіщо це потрібно. Будуть ті, хто сміятиметься. Будуть байдужі. Але коли у громаді відбуваються позитивні зміни, має бути розуміння того, що лише час, терпіння та інформаційно-просвітницька робота здатна перелаштувати жителів міста на новий лад.
Головне, що потрібно, — це розуміння необхідності сортування. А далі — трішки навчання, самоосвіти, а тоді — організація процесу у себе вдома чи на роботі.
Сортування сміття – це загальне розуміння не лише шкоди, до якої призводить забруднення екології, але й переваг від сумлінного ставлення до роздільного збору відходів, які можуть стати корисними ресурсами.
Хочемо відмітити досить високий рівень свідомості боярчан. У 2013 році жителі нашого рідного міста вже висловлювалися з питання готовності до сортування сміття. Так, на питання «Чи готові Ви сортувати сміття?» вони відповіли відповіли наступним чином: 1. Однозначно – ні – 17%, 2. Так, залюбки – 65%. 3. Спочатку я маю в усьому розібратися – 18%. (Дослідження було проведено в 2013 році в рамках Програми підтримки громадських ініціатив Боярської міської ради. В опитуванні взяли участь 36% чоловіків та 64% жінок. За місцем проживання: 47% жителів історичної частини міста та 53% – жителі нової Боярки. Відповідно кількість респондентів, які проживають у приватних будинках, склала 56%, а жителів багатоповерхівок – 44% опитаних).
Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення
Ольга Кириленко