Олександр Зарубін: «Втілено проєкти локального очищення води»

23 Січня 17:03

Новий 2020 рік розпочався з введення в експлуатацію станцій очистки води в усіх закладах дошкільної освіти. Як розповів Боярський міський голова Олександр Зарубін, це зроблено за рахунок співфінансування міського та районного бюджетів.

«Не секрет, що вода в місті має підвищений вміст заліза. На якість питної води також впливає стан дуже зношених комунікацій. Тому Боярська міська рада та КП «Боярка-Водоканал» проводять роботу щодо покращення якості води.

Зокрема, наприкінці 2019 року завершено встановлення станції очистки води потужністю 20 м3 за годину в історичній частині міста по вул. Кібенка (біля водонапірної вежі). Ще одну станцію очистки води встановлено на ВНС-4.

Окрім цього з моєї ініціативи та за підтримки Києво-Святошинської РДА було вирішено втілити проєкти локального очищення води. Йдеться про встановлення систем знезараження води «ОДВ» у всіх комунальних закладах дошкільної освіти міста шляхом співфінансування 50 % на 50 %.

Цей проєкт профінансовано з міського бюджету в сумі 599 169,00 грн. за Програмою підтримки ДНЗ відповідно до рішення № 62/2223 від 14 листопада 2019 року позачергової 62 сесії Боярської міської ради «Про внесення змін до рішення чергової 53 сесії Боярської міської ради VII скликання від 21.12.2018 року № 53/1771 «Про затвердження міського бюджету на 2019 рік».

Директори дитячих садків самі укладали угоди про встановлення та подальше обслуговування даних станцій. Нині дітям у дитячих садках подається очищена та пом’якшена вода. Вважаю це дуже позитивним кроком.

Безперечно, питання щодо покращення якості води потребує подальшого комплексного вирішення та значного фінансування з бюджетів усіх рівнів. Оскільки коштом міського бюджету вирішити це питання практично неможливо».

Очищення води в системі «ОДВ»  відбувається в три етапи. На першому етапі здійснюється механічна очистка води від твердих часток та іржі.

На другому етапі проводиться пом’якшення та очищення води від заліза, марганцю, пестицидів, гербіцидів тощо. Всі етапи цієї обробки відбуваються одночасно в одному балоні, в однорідному та однокомпонентному середовищі.

За рахунок зниження концентрації іонів, які підкислюють воду, відбувається: видалення з води іонів заліза та марганцю, видалення металів, які створюють жорсткість, а також механічна фільтрація, зниження мутності та кондиціонування води.

Потужність установки – 2,5 м куб. за годину. За розрахунками, цього вистачає для покриття основних потреб дитячих садків.

На третьому етапі відбувається знезараження води перед її подачею.

Знезаражувальний ефект установки забезпечується бактерицидною дією ультрафіолетового опромінювання. Вода проходить через циліндричний металевий корпус (блок знезараження), в якому герметично встановлені кварцові кожухи. УФ лампи поміщені всередину кварцових кожухів, що пропускають УФ випромінювання. Вода знезаражується, проходячи всередині установки вздовж кварцових кожухів з працюючими УФ лампами. Установка не змінює хімічний склад води.

Дане обладнання повністю сертифіковане та відповідає вимогам чинного санітарного законодавства.

За словами керівника «Боярка-Водоканал», завершено також реконструкцію і на ВНС-5, де встановлено два нових насосних агрегати, шафи керування з частотними перетворювачами та запірну арматуру діаметром 250 мм.

У 2017 році КП «Боярка-Водоканал» було розроблено проєкт капітального ремонту із заміною насосного обладнання на ВНС-5. Кошти на реконструкцію виділено на умовах спільного фінансування Київської обласної держадміністрації та Боярської міської ради. Вартість проєкту – 4,5 млн. грн. Боярська міська рада виділила кошти у розмірі 10 відсотків на співфінансування проєкту.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту