Олександр Зарубін: «Це земля комунальна. Без встановлення строку»

26 Жовтня 14:09

«Впродовж останнього часу чимало питань накопичилося у людей з приводу земельної ділянки, яка знаходиться в постійному користуванні ПрАТ «Арксі». Хочу внести ясність щодо прав підприємства на цю землю.

Щодо форм власності в Україні, то їх існує три: приватна, комунальна та державна. Жодної іншої форми власності в Україні не існує. При передачі земельної ділянки в користування на умовах постійного користування (державний акт на постійне користування землею) чи в оренду (договір оренди землі) земельна ділянка залишається комунальною власністю в межах міста. Право постійного користування полягає в тому, що користувач має право володіти і користуватись земельною ділянкою, яка перебуває у комунальній власності без встановлення строку.

ПрАТ «Арксі» користувалося земельною ділянкою площею 21,3 га, яка була передана йому, відповідно до державного акта на право постійного користування землею 1971 року. Державний акт на право пос-тійного користування землею, зокрема й державний акт на право власності на землю, скасовується лише в судовому порядку, проте до прийняття рішення Боярської міської ради про передачу землі в оренду ПрАТ «Арксі» у нікого і в думках не було скасовувати його, хоча він був ще з 1971 року. І за вказану земельну ділянку ПрАТ «Арксі» добросовісно сплачувало земельний податок, що є, хоч і невеликою, але частиною місцевого бюджету. На сьогодні це орендна плата. І вона значно більша, приблизно в 2,5 рази.

1-4276243

2-5195628

Відповідно до Перехідних положень Земельного кодексу України, ПрАТ «Арксі» давно мало перейти на договір оренди земельної ділянки, що була в їх користуванні. Але, на жаль, змусити керівництво підприємства піти на цей крок до цього жодному міському голові не вдавалось, оскільки зобов’язання перейти на договірні відносини з органами місцевого самоврядування Конституційний суд України визнав неконституційними ще у 2005 році.

Нами було досягнуто домовленостей з керівництвом ПрАТ «Арксі» щодо переоформлення права оренди на землю у встановленому порядку.

Згідно з Наказом Фонду Державного майна України від 1999 року, ВАТ «Арксі» надано дозвіл на приватизацію нерухомого майна, що перебувало в користуванні заводу «Іскра». Нині у власності ПрАТ «Іскра» знаходиться овочесховище, що розташоване на земельній ділянці площею 3,18 га, навколо яких розгорівся скандал.

Щодо бійців АТО та соціальних гарантій, які їм надала держава, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», можу сказати, що виконавчим комітетом постійно проводиться робота з Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області щодо забезпечення бійців-боярчан земельними ділянками, надаються роз’яснення щодо отримання ділянок на території, що визначена управлінням та Київською обласною державною адміністрацією.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 898-р «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками», саме Головне управління Держгеокадастру у Київській області зобов’язали визначити земельні ділянки для відведення учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції.

Так вже склалось, що в місті Боярка на сьогодні відсутні земельні ділянки запасу, що могли бути надані учасникам АТО. Розширити межі міста задля отримання вільних ділянок теж немає можливості, оскільки навколишні села затвердили свої межі впритул до меж Боярки, а керівники органів місцевого самоврядування та районна адміністрація їм в цьому сприяли».

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту