Олександр Зарубін: «Новій об’єднаній громаді – новий бюджет на Новий рік»
22 грудня відбулася дуже важлива подія для усієї нашої Боярської міської територіальної громади. На сесії міської ради ухвалено бюджет громади на 2021 рік.
Ми вперше ухвалювали такий документ для всієї територіальної громади. Окрім технічних труднощів, були й політичні: «опозиціонери» намагалися перешкодити ухваленню першого бюджету в історії Боярської міської територіальної громади.
Бюджет громади на 2021 рік відображає набуття нових повноважень, появу нових розпорядників коштів, які раніше «дерибанила» районна рада. Під час формування головного фінансового документу громади ми відчували брак законодавчої інформації. Юридична база щодо функціонування нових територіальних громад часто з'являлася в останній момент, її потрібно було вивчати та використовувати «з коліс». Особливо це стосується майна, яке переходить з районного підпорядкування у власність територіальної громади, адже цей закон з'явився кілька тижнів тому.
Саме тому можна сказати, що бюджет не ідеальний. Ми вже зараз бачимо, що потрібно буде вносити зміни. Але найважливіше, що в цілому бюджет громади затверджено, а це означає, що вже з Нового року освітяни, працівники культури, соціальної сфери та інших бюджетних установ вчасно отримають заробітну плату, видатки установ буде профінансовано. Триватиме навчальний процес у школах і закладах дошкільної освіти, працюватиме лікарня.
Боярська влада зробить усе необхідне, щоб забезпечити стабільну роботу всіх об'єктів, які ми успадкували від Києво-Святошинського району: загальноосвітніх, спортивної, музичної шкіл, закладів позашкільної освіти, культури. У міському бюджеті передбачено видатки на утримання цих закладів на рівні 2020 року. Тобто люди можуть не хвилюватися, для них не існує жодних пересторог.
Є перестороги щодо деяких керівників освітніх закладів, які загралися в політику. На мою думку, таким депутатам-освітянам варто визначитися: або виконувати свої безпосередні професійні обов'язки та дбати про забезпечення ефективної роботи своїх трудових колективів щодо виховання та навчання дітей, або займатися політикою та виконувати особисті забаганки «поводирів опозиції». Мені важко зрозуміти, якими мотивами чи політичною доцільністю керуються такі депутати-освітяни. Адже під час сесії вони не підтримали голосування за повний соціальний пакет виплат для своїх колег-освітян. Чи для «опозиціонерів» чим гірше для громади, тим краще для партії?
Варто зазначити, що, незважаючи на свій значний обсяг, бюджет 2021 не передбачає коштів на капітальне будівництво, окрім ремонту деяких приміщень виконавчого комітету. Ми мусимо це зробити заради забезпечення умов для роботи нових структурних підрозділів, які з'являться внаслідок реформи децентралізації: відділи освіти, культури, охорони здоров'я тощо.
Зокрема, у новому бюджеті закладено кошти на придбання трьох автобусів, щоб якомога швидше організувати роботу комунальних маршрутів у межах нашої громади. Потреба в якісному транспортному сполученні в межах територіальної громади є однією з найголовніших вимог людей із наших сіл.
На останній сесії депутати розглянули та ухвалили дуже багато важливих рішень. Щиро вдячний усім депутатам від партій «Самопоміч», «Батьківщина» та «За майбутнє» за конструктивний підхід до депутатської роботи та здатність брати на себе відповідальність за становлення і розвиток об’єднаної громади. А «поводирям опозиції» та їхнім «підлеглим» нагадаю, що вибори відбулися ще два місяці тому, 25 жовтня. Тож досить займатися політиканством – я готовий до переговорів із пошуку компромісів, хоч і не обіцяю виконати усі ваші кадрові забаганки.
ОЛЕКСАНДР ЗАРУБІН