ДОСВІД ПУЛАВ СПОНУКАЄ ДО РОБОТИ
З 20 до 24 червня тривав візит керівників боярських комунальних підприємств до Пулав – польського побратима Боярки.
Це була робоча поїздка, під час якої боярчани ознайомились з досвідом роботи польських побратимів у комунальному господарстві. Делегація відвідала водоканал, очисні споруди м. Пулави, сміттєпереробний завод, побачили, як будуються дороги та пішохідні доріжки, проводиться їх озеленення.
Своїми враженнями від поїздки поділились члени делегації.
Віталій Мазурець, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства:
«Успіхи наших польських партнерів вражають. Співпраця з Євросоюзом приносить свої плоди: будівництво заводів та доріг, модернізація очисних споруд, водоканалу відбувається за кошти Європейського Союзу.
З особливим інтересом ми відвідали сміттєпереробний завод повного циклу, який знаходиться за півтора кілометри від міста. Нині там переробляють 60 % відходів, оскільки ще не встановлено систему спалювання і когенерації. Відвідини заводу запам’ятались відсутністю неприємного запаху, там немає мух, птахів. Запах є лише в єдиному цеху, де переробляють органіку на гумус.
До речі, у Пулавському повіті живе близько 150 тис. осіб. І на цій території працює 4 таких сміттєпереробних заводи. У нашому районі живе понад 200 тис. осіб і жодного сміттєпереробного підприємства немає. Єдиний полігон між Крюківщиною і Тарасівкою законсервовано. Сміття, яке нині продукується Бояркою, ледве вдається «пристроїти» у сусідів з Василькова. Якщо район і Боярка найближчим часом не вирішать цю проблему, на нас чекає сміттєвий колапс».
Віктор Камінський, начальник КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства:
«Мене особисто вразило правильне поводження з твердими побутовими відходами і, зокрема, сміттєпереробний завод, який нині переробляє близько 60 відсотків відходів. Проблема наших людей у тому, що вони не бачили, як це відбувається на практиці в європейських країнах, і через це бояться нового.
Я побачив лише позитив: покращення екології, здешевлення вивезення сміття. Якби неподалік Боярки вдалось побудувати щось подібне, це дозволило б не лише економити кошти мешканців, які за все платять. Місто могло б вирішити велику екологічну проблему та ще й отримати прибуток».
Андрій Михеєнко, директор КП «Боярка-Водоканал»:
«Я поспілкувався з керівником пулавського водоканалу і був дуже приємно здивований тим, що за рік у них трапляється не більше семи аварій. Він також був здивований тим, що у нас щотижня трапляється така ж кількість аварій.
Ми довідались, що їх підприємство обслуговує близько 50 тис. населення. До речі, ми поцікавилися ціною на воду. У них 1 кубометр води з водовідведенням коштує близько 70 грн. Нам би такі тарифи – ми за кілька років відродили б наш водоканал.
Очисні споруди, займаючи площу таку ж, як у нас, працюють майже вдвічі ефективніше. Мені дуже сподобалось те, що підприємство на 85-90 відсотків забезпечує себе електроенергією за рахунок встановлення когенератора. Ця спеціальна установка дозволяє зібрати метан, що виділяється з намулу, і переробити його на теплову та електричну енергію. Залишки осаду висушують, знезаражують і продають як паливо чи органічне добриво.
У нас цей намул просто скидається на мулові поля, а у них на цьому навчилися заробляти кошти».
Детальніше – читайте в газеті «Боярка-інформ» № 14 від 14 липня 2017 р.