До уваги платників податків податку на додану вартість!
Коли вперше подавати оновлену форму декларації з податку на прибуток
Києво-Святошинська ОДПІ повідомляє, що 09.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ № 467), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.05.2017 за № 642/30510.
Наказом № 467 внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Наказ № 897), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860 (із змінами), виклавши її у новій редакції.
Зокрема, Наказом № 467 передбачено, що фінансова звітність, яка складається платниками податку на прибуток згідно з пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України, є додатком ФЗ до Декларації та її невід’ємною частиною.
Крім того, внесені зміни до додатків ЗП, ПН, ТЦ, ВП, РІ, АМ, ЦП до Декларації.
З оновленим текстом Наказу № 897 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Києво-Святошинська ОДПІ
Бюджет Києво-Святошинського району отримав понад 99,4 мільйони гривень єдиного податку
Впродовж січня-червня 2017 року платниками, що знаходяться на обліку у Києво-Святошинській ОДПІ сплачено 99,4 млн. грн. єдиного податку. Більша частина коштів сплачена фізичними особами – підприємцями – 78,7 млн. грн., що на 32,1 млн. грн. більше показника 2016 року. Від юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування направлено до бюджету 20,6 млн. грн. єдиного податку, що на 2,5 млн. грн. перевищує минулорічний показник.
Від сільськогосподарських товаровиробників – платників єдиного податку до місцевого бюджету надійшло 182 тис. грн. єдиного податку.
Звертаємо увагу платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, що з 05.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369, яким внесено зміни до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, а саме:
– форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;
– форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи); форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.
З урахуванням вимог Податкового кодексу України, звітувати за новими формами декларації платники-спрощенці будуть – з ІІІ кварталу 2017 року.
З вищезазначеними наказами можна ознайомитись у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщено на веб-порталі ДФС України за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua.
Києво-Святошинська ОДПІ
Торгівля пивом на розлив для ФОП єдинників груп 2 та 3 — виключно з застосуванням РРО
Києво-Святошинська ОДПІ нагадує, оскільки з 01.07.2015 року діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку груп 2 та 3 мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування при проведенні розрахунків РРО.
Крім того, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку 2 або 3 груп здійснює реалізацію пива лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах, зокрема застосовувати реєстратори розрахункових операцій або розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів
Києво-Святошинська ОДПІ
Особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних
Києво-Святошинська ОДПІ звертає увагу платників, що ДФС України листом від 16.06.2017 р. №15731/7/99-99-15-03-02-17 роз’яснила окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.
Зокрема:
надано алгоритм заповнення граф 3.1, 3.2, 3.3, 4 та 5 податкової накладної;
наведено випадки, коли вказані графи не заповнюються;
надано рекомендації, як платникам самостійно встановлювати відповідність товарів чи послуг певному коду;
деталізовано механізм складання та реєстрації зведених податкових накладних та податкових накладних за щоденними підсумками операцій;
формат заповнення розділу "Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника" (графа 11) табличної частини податкової накладної;
вказано, що не розглядається як помилка в податкових накладних, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних по 15.03.2017 року включно.
Більш детально ознайомитися з листом №15731/7/99-99-15-03-02-17 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72204.html.
Києво-Святошинська ОДПІ
Більше 700 літрів імпортних алкогольних напоїв вилучено у Борисполі
У Борисполі 3 липня 2017 року працівники оперативного та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області спільно з працівниками Прокуратури Київської області викрили факт зберігання імпортованих алкогольних напоїв без марок акцизного податку України встановленого зразка. Слідчо-оперативних дії відбувалися в ході операцій «Акциз-2017» та «Рубіж – 2017».
Уході обшуку за місцем зберігання алкогольних напоїв виявлено та вилучено 712 л. алкогольних напоїв імпортного виробництва в асортименті («Armagnac», «Finlandia» та коньяк молдавського походження, розфасований у пластикові ємності об’ємом по 5 л.) на загальну суму 304 тис. гривень.
За наявною інформацією, алкогольні напої в подальшому реалізовувалися шляхом розміщення оголошень у мережі Інтернет.
Наразі триває досудове розслідування за ч.3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та збуту алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров’я людей).
ГУ ДФС у Київській області
На Київщині припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів»
В рамках операції «Рубіж-2017», за результатами спільних дій, Головного оперативного управління ДФС України, податкової міліції ГУ ДФС у Київській області та працівників прокуратури Київської області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів. «Центр» діяв на території Київської області і м. Києва та надавав послуги з мінімізації митних платежів при імпорті товарів та податкових зобов’язань підприємствам реального сектору економіки за рахунок сформованого «імпортного» податкового кредиту з ПДВ.
Учасники даного «центру мінімізації митних платежів» здійснювали постачання на митну територію України фруктів і овочів за заниженою вартістю з подальшою реалізацією за готівкові кошти на ринках України без належного відображення в податковій звітності. Такі дії уможливили незаконне формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору за рахунок оформлення безтоварних операцій.
Загальний обсяг сумнівних операцій складає понад 200 млн. гривень.
У результаті проведених 14 обшуків вилучено:
- первинні бухгалтерські документи та чорнові записи, які свідчать про незаконну діяльність вказаного угруповання;
- грошові кошти в еквіваленті на суму понад 1,5 млн. гривень;
- печатки та штампи суб’єктів підприємницької діяльності із ознаками «фіктивності» у кількості 153 шт.;
Накладено арешт на рахунки підконтрольних підприємств у банківських установах.
Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 (види співучасті, пособництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі) КК України.
ГУ ДФС у Київській області
До уваги платників податків податку на додану вартість!
ДФС повідомляє, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі – Повідомлення).
Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).
Електронні формати Повідомлення та додатку до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.
Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Нагадуємо, що Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.
ГУ ДФС у Київській області